Náš chytrý mobil máme u sebe každou chvíli. Zvykli jsme si na ně. Když jdeme na záchod, do práce, do školy, nakoupit, ke kadeřníkovi, zkrátka kamkoliv, chceme jej mít neustále u sebe a když zrovna nemáme, máme nepříjemný pocit toho, že nám něco chybí. Mobily se staly součástí našeho každodenního života a naším společníkem. Děláme na něm mnoho věcí, hledáme si spoje, předpověď počasí, zjišťujeme, kde mají ve slevě něco, co potřebujeme, komunikujeme s našimi přáteli a rodinou. Dnešní mobily se vyvíjejí každou chvílí a každou chvílí také vycházejí nové a nové modely s novými funkcemi, na které bychom před několika lety ani zdaleka nepomysleli a nenapadlo by nás, že je to možné. Ulehčují nám výrazně život, to ano, ale je vše tak jasné, jak se zdá?
Přes mobily nám také hrozí mnoho problémů. Můžeme mít hacknuté účty, můžeme se stát obětí kyberšikany. Nikdy nevíme, co se stane a koho co napadne udělat. Obětmi kybernetických útoků se stávají lidé, kteří na to zdaleka nepomyslí, nenapadne je, že by se to mohlo stát zrovna jim. Ale vše má svá rizika, to všichni víme.
Dalším rizikem je nechávat mobil dětem, když jsou ještě velmi malé. Nikdy nevíme, kam se jim podaří proklikat, na co narazí. Mají přístup k mnoha informacím, které se na internetu nachází a nemusí být vhodné pro jejich věk. Podobné to je i se sociálními sítěmi. Ty bychom měli přenechat až na pozdější věk, jelikož se jednoduše mohou stát obětmi predátorů, kterých je na sociálních sítích mnoho a málokteré menší dítě se proti tomu umí správně bránit. Pokud chceme, aby naše děti používaly sociální sítě už jako malé, měli bychom zvážit rozhovor a všemožných hrozbách, které se na internetu nacházejí. Není to bezpečné ani pro dospělé, natož pro naše malé nevinné děti. Na mobilu se dá pro dítě nastavit i konkrétní režim, díky kterému budete mít kontrolou, co vaše dítě zrovna dělá. To také není k zahození.